Oku şayet sana bir hisli yürek lazımsa – Oku, zira onu yazdım ne söz yazdımsa..

Aradığım ritim bu.. Bütün teller koptu hafız.. Bütün perdeleri söktüm sazımdan..
Ölüm ve hayat. Amansız bir rüzgârda sallanır ruhum..

Yalan mı oldu sevdalar yoksa bu şarkı da mı bitti hafız..
Yalan mı oldu aşkımız yoksa sonunda mıyız ömrün hafız…

Dağılan her şey.. Karakışlarda akşam üzeri görmüş bahçeler gibi. Sarı çiçekler denize düşmüş gibi. Yanıp sönen ışıklar gibi. Asıl mesele nasıl kaybettiğindir hayatı… Yaz baştan hepsini. Dalıp kaybolduğum denizler. Beklediğim tebessüm bugün yüzümün ortasında… Hayatımın ara sokaklarında.. Yanıbaşımda karanfiller..

Günübirlik işkenceler, resmini çiziyor gözlerim…

benim adım aşk’ı selim.. yazılmakla biten değilim. duyarlı bir kalemden dökülen boncuk boncuk kelimeleri istedim sadece. oysa yalan söylüyordu kelimeler bana bu akşamlar, her akşamlar.. seni seviyorum yine bu akşamlar, her akşamlar.. ;

” Ey göz, gönlümdeki ateşlere, gözyaşından su saçma, böylesine tutuşan ateşlere su çare kılmaz.”çare kalmadıysa artık aşktan yana, ey gözlerim!.. sen mi söndüreceksin gönlümdeki ateşi.. bırak artık sevgili için gözyaşı dökmeyi. biz yanarız yandıkça, ölmesiz yaşarız, doyamayız aşka.

” Yanağını hatırlarken kirpiklerim ıslansa bunda şaşılacak ne var? Gül yetiştirmek isterken, dikene verilen su boşa gitmez.”
eğer benim adım aşk’ı selim ise, kirpiklerimin günaşırı ıslanmasında şaşılacak birşey yok. gül ektim kalbime ben.. büyüsün diye ağlıyorum, ona bakıyorum hiç dokunmadan..

Bir cevap yazın