Etiket arşivi: bodrum kupası yat yarışları

Bodrum Kupası Yat Yarışları Start Aldı

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından organize edilen ?Bodrum Kupası Yat Yarışları? Muğla?nın Bodrum ilçesinde başladı.

Gümüşlük Beldesi açıklarındaki Büyük Kiremit adası yakınlarında start alan yarışma, yetersiz rüzgar sebebiyle 4 saat rötarlı başladı. 11?i yabancı 75 yarışmacı beklemekten sıkılınca çareyi kendini denize atmakta buldu. Gecikme sebebiyle yarışmacılar yüzerek vakit geçirmeye çalıştı.

Yarışmada en çok ilgiyi üzerinde Türk bayrağı olan tekne ile renkli balonlarla donatılmış tekneler ilgi çekti. Hakem teknesi ise karaya oturmaktan son anda kurtarıldı.

Era Bodrum Kulübü Başkanı Erman Aras, basın mensuplarına yaptığı açıklamada ?Bodrum Kupası Yat Yarışları?nın Türkiye’nin en güzel koyunda bu yıl 22. kez düzenlendiğini söyledi.

Yarışmanın bir şenlik havasında geçtiğini belirten Aras, ?Yarışma 85 milden oluşuyor ve Bodrum-Didim-Kilimli (Kalymnos) Adası rotasında yapılacak. Bodrum guletleri heyecanlı bir şekilde yatçılık piyasasında boy gösterecek? dedi.

Organizasyona 300’ü yabancı yaklaşık bin kişinin katıldığını ifade eden Aras, ?Yarışmaya yabancı basının ilgisi de var. Bu yarışma Türkiye’nin yat turizmine büyük katkı sağlayacak? diye konuştu.

4 gün sürecek yarışın ardından ‘guletler düellosu’ adı altında düzenlenecek organizasyonda mavi yolculuk ile turizm sektöründeki diğer ürünler tanıtılacak.